Trasa

AKTUALIZACJA 30-10-2017

Zapraszamy do zapoznania się z niesamowitą trasą 2 Poznańskiego Biegu Niepodległości PL, której przebieg, w stosunku do pierwszej edycji, został nieznacznie zmodyfikowany. Na prośbę Centrum Kultury "Zamek", wyłącznie w tym roku, przesunęliśmy start i metę w głąb alei Niepodległości na wysokość ulicy Libelta (Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego), aby umożliwić przemarsz barwnego korowodu z okazji obchodów Imienin ul. Święty Marcin. Zmiana nastąpiła ze względu na fakt, że na pierwotnej trasie przemarszu korowodu odbywa się okresowy remont. W roku 2018 przebieg trasy będzie ponownie rewidowany.


Opis trasy

Bieg odbędzie się na jednej pętli o długości 10 km i trasa posiada atest PZLA. Ulice przez jakie przebiega swoją wymową nawiązują do Święta Niepodległości.

START, szeroki, dostosowany dla dużej liczby uczestników, usytuowany został na alei Niepodległości, na wysokości Pomnika Polskiego Państwa Podziemnego – w pobliżu kościoła Dominikanów. Trasa przebiega aleją Niepodległości i skręca w ulicę Przepadek. Następnie ulicą generała Kazimierza Pułaskiego  i dalej prowadzi przez Aleje Armii Poznań, ul. Księcia Mieszka I, Aleje Solidarności, ul. Murawa, Słowiańską, Szelągowską, Winogrady, Za Cytadelą, ponownie przez Aleje Armii Poznań, aleję Niepodległości - gdzie w miejscu startu znajduje się META.

Tradycyjnie, pozostaje ŻYCZYĆ życiówek i rekordów sezonu, choć pamiętajmy, że nie są one najważniejsze, wobec poczucia społecznej wspólnoty wielotysięcznej rzeszy biegowej braci, endorfin na trasie i satysfakcji na mecie.

Mapa

Kliknij w celu powiększenia grafiki

Informacja dla mieszkańców

Trasa jest przyjazna nie tylko dla biegaczy, ale i dla mieszkańców Poznania, którzy w tym czasie będą chcieli przemierzać miasto autami. Choć, jako biegacze, zapraszamy oczywiście wszystkich do kibicowania i świętowania w Dniu Niepodległości razem z nami.

Wizualizacja 3D