O biegu

Bieg Niepodległości RUNPOLAND 2024

W 2024 roku uczestniczymy w 9. Biegu Niepodległości RUNPOLAND - jedynym biegu niepodległości w Polsce, którego nie przerwała pamdemia.

Wszystkim biegaczom startującym w Biegu Niepodległości RUNPOLAND życzymy niesamowitych wrażeń, realizacji celów i mnóstwa endorfin na mecie! Powodzenia i do zobaczenia na trasie w Poznaniu, w całej Polsce i poza jej granicami!

START ZAPISÓW: 15.11.2023, godz. 9:00.
Termin biegu: 11.11.2024 r.
Miejsce: Polska i cały świat.
Godz.: 11:11.
Dystans: 10 km.
Limit uczestników: 6 000.
Klasyfikacja końcowa: wszyscy zostaną sklasyfikowani.

REJESTRACJA>>

Oficjalny materiał filmowy

O Biegu Niepodległości RUNPOLAND

W inauguracyjnej I edycji Biegu Niepodległości RUNPOLAND, ku zdumieniu całego biegowego świata, limit 10 000 uczestników wyczerpał się przed terminem. Tym samym bieg ten ustanowił fantastyczny frekwencyjny rekord Polski imprezy debiutującej. Natomiast stojący przed linią startu uczestnicy utworzyli na starcie największą w Polsce, żywą, biało-czerwoną flagę biegaczy.  W 3 edycji bieg ten ustanowił frekwencyjny rekord Polski ponad 30 000 zapisanych uczestników (25 000 dopuszczonych do startu).  Zdobył również wiele wyróżnień - w tym na gali sportu został nagrodzony jako impreza sportowa roku . Medal z biegu, jaki uczestnicy zdobywają na mecie, 4-krotnie zajął 1 miejsce w plebiscycie na Najładniejszy Medal w Polsce w głosowaniu czytelników portalu Maratony Polskie i jako jedyny w historii dokonał tego 3-krotnie z rzędu.

Rekordy biegu

Kobiety: IZABELA PASZKIEWICZ: 32:45
Mężczyźni: KAMIL KARBOWIAK: 29:14

Zapraszamy do zaplanowania startu i zapisania się na szybko ubywające pakiety startowe!