O biegu

3 Bieg Niepodległości - BIEG 100-kecia 2018, RunPoland.org

W inauguracyjnej I edycji Biegu Niepodległości RunPoland.org, ku zdumieniu całego biegowego świata, limit 10 000 uczestników wyczerpał się przed terminem. Tym samym bieg ten ustanowił fantastyczny frekwencyjny rekord Polski imprezy debiutującej. Natomiast stojący przed linią startu uczestnicy utworzyli na starcie największą w Polsce, żywą, biało-czerwoną flagę biegaczy.  Bieg ten może aspirować do największego biegu niepodległości w Polsce zaliczanym do Narodowego Biegu 100-lecia. Medal biegu, jaki uczestnicy zdobyli na mecie, zajął 1 miejsce w plebiscycie na Najładniejszy Medal w Polsce portalu Maratony Polskie.

Oficjalny zwiastun tegorocznej edycji: BIEG 100-LECIA 2018

Meta biegu zaplanowana została na alei Niepodległości a dekoracja zwycięzców, w porozumieniu z Centrum Kultury Zamek, na scenie koncertowej obchodów Imienin ul. Święty Marcin przy Zamku Cesarskim. Zapraszamy do zaplanowania startu i zapisania się na szybko ubywające pakiety startowe ze zniżką!

Zachęcamy do obejrzenia niesamowitej relacji jednego z kibiców. Tym bardziej, że trudno znaleźć film z biegowej imprezy o długości 10 minut, który ogląda się z takim entuzjazmem, jakby trwał 1 minutę! KONIECZNIE POLECAMY obejrzeć: