O biegu

Jubileuszowy 5. Bieg Niepodległości - RunPoland 2020
Edycja: Bieg Partyzantów

 

W 2020 roku uczestniczymy w jubileuszowym 5. Biegu Niepodległości RunPoland i uczcimy pamieć walczących o niepodległość Ojczyzny polskich Partyzantów.

Biegacze/żolnierze  😉 !

W tym roku niespodziewanie zostaliśmy zaatakowani, przez bliżej nierozpoznanego wroga, który szczególne spustoszenie sieje w dużych skupiskach ludzi. Tradycyjna, uroczysta defilada na alei Niepodległości w Poznaniu w dniu 11 listopada stała się dla nas niemożliwa. Jednak nie poddajemy się - walczymy!

W tym celu musimy się rozporoszyć na terenie całego kraju i przejść do działań partyzanckich. Sformujemy niewielkie grupy dywersyjne #BiegowychPartyzantów w Polsce i poza jej granicami, aby w dniach 11-22 listopada 2020 roku dokonać tradycyjnego 10 kilometrowego szturmu!

Musimy jednak pamiętać o działaniach taktycznych! Jeśli odział będzie liczył więcej niż jednego biegowego partyzanta, zalecamy 2,5 metrowy odstęp ("social distance"), aby przy ostrzale artylerii wroga nie ponieść znaczących strat. Wróg może również użyć gazów bojowych - zalecamy mieć przy sobie maseczki (dostępne w aptekach).

W tym roku celem naszej biegowej misji jest zdobycie medalu-MAPY, która ułatwi nam dalsze działania w przyszłości. Jak zauważyliście medal będzie uzupełniał się z trofeum w roku 2021 - jest podstawą/cokołem dla husarza kawalerii Rzeczypospolitej, tworząc razem komplet #Niezwyciężonych w bojach.

 

Aby zdobyć medal, należy zapisać się na bieg oraz jednokrotnie przebiec między 11 a 22 listopada 2020 roku dystans 10 km w dowolnie wybranym przez siebie miejscu (w Polsce lub poza jej granicami) i w łatwy dla każdego sposób udokumentować wynik - więcej szczegółów >>>

START ZAPISÓW: 14.10.2020, godz. 12:00.
Termin biegu: 11-22.11.2020 r.
Miejsce: Polska i cały świat.
Godz.: 11:11 (sugerowana).
Dystans: 10 km.
Lmit uczestników: 10 000.
Limit czasu: brak.
Klasyfikacja końcowa: wszyscy zostaną sklasyfikowani.

REJESTRACJA>>

 

 

List do biegaczy i sympatyków sportu

Przez cały rok żyjemy myślą, aby powitać Was na mecie Biegu Niepodległości RunPoland w Poznaniu i uhonorować Wasz całoroczny wysiłek włożony w przygotowania, udekorowaniem szyi medalem. Zawsze staraliśmy się, aby uczynić dla Was ten dzień wyjątkowym zwieńczeniem całego sezonu biegowego.

Przez pierwsze 4 edycje biegu przyjeżdżaliście do nas z całej Polski, jak i z zagrnicy, reprezentując blisko 20 krajów, w łącznej liczbie ponad 51 tysięcy biegaczy. Bijąc mnóstwo niesamowitych rekordów frekwencji oraz zdobywając z nami wiele nagród i wyróżnień. Sprawiając, że hasło "To nie jest zwykły Bieg, To nie są zwykli ludzie" na stałe wpisało się w społecznej świadomości.

Zapewne zauważyliście, że w ostatnich miesiącach powstrzymywaliśmy się z komunikatami w mediach społecznościowych i nie tylko. W tym czasie usilnie staraliśmy się znaleźć rozwiązania, które umożliwiałyby przeprowadzenia naszego biegowego święta w sposób tradycyjny i bezpieczny dla wszystkich biegaczy. Musimy jednak wszyscy być odpowiedzialni i podejmować racjonalne decyzje.

Bieganie jest naszą wspólną pasją, której poświęciliśmy całe życie. Realizowanie pasji powinno wszystkim zapewniać komfort i przyjemność z uczestnictwa w biegu. W bieżącym roku, w tradycyjnej formule, nie jest możliwe spełnienie powyższych kryteriów. Co oczywiście nie znaczy, że bieg się nie odbędzie. Wszyscy wiemy, że biegacze nigdy się nie poddają i walczą do końca - są #niezwyciężeni!

Nadal chcemy zmotywować Was, do utrzymywania formy i zachowania ciągłości aktywności fizycznej. W tym celu przygotowaliśmy dla Was bieg w innej formule, który będzie początkiem również innych wydarzeń!

Życzymy Wam dużo zdrowia, w tym trudnym czasie!

Nie zapominajmy dlaczego biegamy. Pamiętajmy, że niezależnie gdzie przekraczamy linię startu i mety, łączy nas wspólna pasja do sportu, której jednakowy dla wszystkich medal jest najważniejszym symbolem. Pozostańcie #niezwyciężonymi!

RunPoland TEAM / Organizatorzy

Oficjalny materiał filmowy

O Biegu Niepodległości RunPoland

W inauguracyjnej I edycji Biegu Niepodległości RunPoland.org, ku zdumieniu całego biegowego świata, limit 10 000 uczestników wyczerpał się przed terminem. Tym samym bieg ten ustanowił fantastyczny frekwencyjny rekord Polski imprezy debiutującej. Natomiast stojący przed linią startu uczestnicy utworzyli na starcie największą w Polsce, żywą, biało-czerwoną flagę biegaczy.  W 3 edycji bieg ten ustanowił frekwencyjny rekord Polski ponad 30 000 zapisanych uczestników (25 000 dopuszczonych do startu).  Zdobył również wiele wyróżnień - w tym na gali sportu został nagrodzony jako impreza sportowa roku . Medal z biegu, jaki uczestnicy zdobywają na mecie, trzykrotnie zajął 1 miejsce w plebiscycie na Najładniejszy Medal w Polsce w głosowaniu czytelników portalu Maratony Polskie.

 

Zapraszamy do zaplanowania startu i zapisania się na szybko ubywające pakiety startowe!