Podstawowe informacje

List do biegaczy i sympatyków sportu
Poznań, 2022 r.

Przez cały rok żyjemy myślą, aby powitać Was na mecie Biegu Niepodległości RunPoland w Poznaniu i uhonorować Wasz całoroczny wysiłek włożony w przygotowania, udekorowaniem szyi medalem. Zawsze staraliśmy się, aby uczynić dla Was ten dzień wyjątkowym zwieńczeniem całego sezonu biegowego.

Przez pierwsze 6 edycji biegu przyjeżdżaliście do nas z całej Polski, jak i z zagranicy, reprezentując blisko 20 krajów, w łącznej liczbie ponad 55 tysięcy biegaczy. Bijąc mnóstwo niesamowitych rekordów frekwencji oraz zdobywając z nami wiele nagród i wyróżnień. Sprawiając, że hasło "To nie jest zwykły Bieg, To nie są zwykli ludzie" na stałe wpisało się w społecznej świadomości.

W 5-tej edycji biegu, ze względu na obowiązujące w 2020 roku restrykcje, zorganizowaliśmy i wzięliśmy wspólnie udział w  największym biegu niestacjonarnym w Polsce rozgrywanym na jednym dystansie. Uczciliśmy Polskich Partyzantów w największym w Polsce wydarzeniu Biegu Niepodległości RunPoland 2020 - edycji Biegu Partyzantów. Pozostaliśmy wszyscy #niezwyciężeni wobec przeciwności losu.  Równocześnie zorganizowaliśmy w ramach Biegu Niepodległości RunPoland jedyny w Polsce bieg, który wówczas się odbył, czyli PZLA Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w biegu na dystansie 10 km.

W kolejnym roku, zrobiliśmy krok bliżej do pełnej realizacji naszej wspólnej życiowej pasji i bieg odbędzie się zarówno w formie niestacjonarnej, jak i stacjonarnej, choć w innym miejscu niż zwykle. Biorąc pod uwagę, że wszystkie duże biegi w tym okresie zostały odwołane, niezmiernie cieszymy się, że się nie poddaliśmy i wszyscy razem mogliśmy się spotkać. Biegacze nigdy się nie poddają i walczą do końca - są #niezwyciężeni!

W edycji 2022 , siódmej i mamy nadzieję, że szczęśliwej dla wszystkich, robimy kolejny znaczący krok. Po pandemicznej przerwie wracamy na ulice Poznania! Nowa, płaska i szybka trasa na pewno Wam się spodoba.

Nadal chcemy zmotywować Was, do utrzymywania formy i zachowania ciągłości aktywności fizycznej, w szczególności, że brak aktywności fizycznej jest jednym z czynników ryzyka związanym z ciężkim przechodzeniem COVID-19.

Życzymy Wam dużo zdrowia, niezależnie gdzie biegacie!

Nie zapominajmy dlaczego biegamy. Pamiętajmy, że niezależnie gdzie przekraczamy linię startu i mety, łączy nas wspólna pasja do sportu, której jednakowy dla wszystkich medal jest najważniejszym symbolem. Pozostańmy #niezwyciężonymi!

RunPoland TEAM / Organizatorzy


INTRO BIEGU


W Biegu Niepodległości RunPoland 2022 uczestniczyć możemy, zarówno w formule stacjonarnej biegu w Poznaniu (zapisy do 7 listopada), jak i niestacjonarnej w naszych małych ojczyznach w kraju, jak i poza jego granicami na całym świecie - (zapisy trwają do 30 listopada 2022 roku do godz. 23:00).

Biegacze/żołnierze!

W tym roku celem naszej biegowej misji jest zdobycie medalu - statuetki UŁANA.BIEG NIEPODLEGŁOŚCI RUNPOLAND 2022
(stacjonarny i niestacjonarny)


Aby zdobyć Medal - Statuetkę UŁANA, należy zapisać się na bieg stacjonarny lub niestacjonarny oraz przebiec dystans 10 km w Poznaniu w przypadku biegu stacjonarnego lub dowolnie wybranym przez siebie miejscu (w Polsce lub poza jej granicami) w przypadku biegu niestacjonarnego - szczegóły poniżej.

Termin biegu: 11 listopada 2022 r. (bieg niestacjonarny: od 11 listopada do 30 listopada 2022 r., sugerujemy 11 listopada).
Miejsce: Poznań, (bieg niestacjonarny: Polska i cały świat).
Godz.: 11:11
Dystans: 10 km.
Limit uczestników: 4 000.
Limit czasu: 100 minut (dla biegu niestacjonarnego nie ma limitu czasu).
Klasyfikacja końcowa: wszyscy zostaną sklasyfikowani.


BIEG STACJONARNY - PODSTAWOWE INFORMACJE


(1). Zapisy.  Jeżeli jeszcze nie jesteś wśród tysięcy biegaczy na liście startowej>>, to zapraszamy do rejestracji wypełniając formularz zapisów: REJESTRACJA>> .

UWAGA: Zgłoszenia przyjmowane są do 7 listopada dla biegu stacjonarnego i do godz. 23:00 w dniu 30 listopada 2022 roku dla biegu niestacjonarnego lub wyczerpania limitu miejsc 4 000 uczestników.

(2). Adres biura zawodów: biuro zawodów zlokalizowane będzie na pierwszym piętrze w budynku World Trade Center , ul. Bukowska 12, 61-810 Poznań. 

Dokładna LOKALIZACJA kliknij

UWAGA: W BIURZE ZAWODÓW WYDAJEMY PAKIETY TYLKO DLA BIEGACZY BIEGU STACJONARNEGO W POZNANIU.

- 10 listopada (czwartek) - godz. 15:00-20:00 (otwarte dla WSZYSTKICH)
- 11 listopada (piątek - dzień Biegu) - godz. 7:00-10:00 (otwarte tylko dla  uczestników SPOZA aglomeracji poznańskiej nie objętych komunikacją MPK w strefach A+B+C*)[* http://www.ztm.poznan.pl/bilety/strefy-taryfowe].

Pakiety startowe w dniu biegu (dotyczy to zatem jedynie osób spoza aglomeracji poznańskiej) należy odebrać nie później niż 60 minut przed startem.

(4). Depozyt: ulokowany został w sali obok biura zawodów ( World Trade Center, ul. Bukowska 12) w godz. 8:00-14:00.

(5). Godzina startu: 11:11

(6). Upoważnienia do odbioru pakietu: link>>

(7). Informator uczestnika biegu stacjonarnego: INFORMATOR UCZESTNIKA>>

UWAGA: zalecamy wszystkim dokładnie zapoznać się z informacjami zawartymi w  regulaminie biegu: REGULAMIN >> .

Zmiany w organizacji komunikacji zbiorowej:

Miejski Inżynier Ruchu informuje, że w piątek 11 listopada, w związku z obchodami Święta Niepodległości, planowane są czasowe zmiany w organizacji ruchu.

Bieg Niepodległości RunPoland

Bieg rozpocznie się w piątek o godz. 11:11 na ul. Grunwaldzkiej przed ul. Śniadeckich, a jego trasa liczy 10 km i poprowadzi ulicami: Grunwaldzką (jezdnia północna), skrzyżowanie ul. Cmentarna/Wieruszowska (nawrotka), ul. Grunwaldzka (jezdnia południowa), meta przy MTP. Szczegółowe informacje o zmianach na poznańskich ulicach w związku z biegiem można uzyskać pod numerem infolinii Organizatora: 725590950 oraz na stronie biegniepodleglosci.pl.

Ruch pojazdów na trasie biegu zostanie wstrzymany i będzie wznawiany stopniowo po przebiegnięciu ostatnich zawodników. Utrudnień w ruchu w rejonie trasy biegu można spodziewać się w godzinach od 10:00 do 14:00. W tym czasie wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na trasie biegu, a ruch tramwajowy i autobusowy zostanie podporządkowany czasowej organizacji ruchu. Przejazd poprzeczny przez trasę biegu udostępniany będzie w miarę możliwości przez śluzy na skrzyżowaniach ul. Grunwaldzkiej z ul.: Szylinga/Matejki, Wojskową, rondem Jana Nowaka Jeziorańskiego, Grochowską, Bułgarską/Jugosłowiańską, rondem Skubiszewskiego, Cmentarną/Wieruszowską. Nie będzie możliwości wjazdu na ul. Grunwaldzką z innych wylotów poprzecznych na trasie biegu.

W związku z przygotowaniami do biegu odcinek ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do ul. Szylinga będzie wyłączony z ruchu pojazdów od czwartku 10 listopada od godz. 23:00 do piątku 11 listopada do godz. 14:00. Na powyższym odcinku ul. Grunwaldzkiej nie będzie możliwości parkowania od godz. 18:00 w czwartek 10 listopada do czasu zakończenia biegu i przywrócenia stałej organizacji ruchu. Prosimy kierowców o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych zakazami.


Jak wziąć udział w biegu NIESTACJONARNYM? - ZASADY(1). Zapisy. 
Jeżeli jeszcze nie jesteś wśród tysięcy biegaczy na liście startowej>>, to zapraszamy do rejestracji wypełniając formularz zapisów: REJESTRACJA>> .

UWAGA: Zgłoszenia przyjmowane są do godz. 23:00 w dniu 30 listopada 2022 roku lub wyczerpania limitu miejsc 4 000 uczestników.

(2). Ceny pakietów startowych uczestników.

 • Pakiet PIERWSI NA FRONCIE
  Dla zgłoszeń od miejsca 1 do 100 opłata startowa wynosi 78,00 zł
  Pakiet ZAPRAWIENI W BOJU - 101 do 1350 opłata startowa wynosi 88,00 zł
  Pakiet HUSARZE W ODSIECZY - 1351 do 2350 opłata startowa wynosi 93,00 zł
  Pakiet WYBOROWI STRZELCY - 2351 do 4000 opłata startowa wynosi 98,00 zł
  W ramach opłaty startowej uczestnik otrzyma:
  1) wyjątkowy jubileuszowy medal
  2) gadżet z kolekcji RunPoland TEAM
  3) Rogal świętomarciński.
  4) Numer startowy - generowany w panelu zawodnika
  5) Świadczenia od sponsorów i partnerów (w przypadku wystąpienia).
  6) Prawo do uczestnictwa w Biegu Niepodległości RunPoland 2022
  Pakiet w wersji PREMIUM jest poszerzony o okolicznościową czapkę biegową RunPoland Team lub komin sportowy wielofunkcyjny. Do wyboru uczestnik ma kolor biały lub czerwony. W przypadku opcji niestacjonarnej wysyłka krajowa kurierem - koszt dodatkowy doliczany do pakietu 12 zł; lub zagraniczna - koszt dodatkowy doliczany do pakietu 45 zł)

Przepisywanie pakietów: oczywiście jest możliwe. Ze szczegółami zapoznać się można w zakładce: PRZEPISYWANIE PAKIETÓW >> .

UWAGA: wszelkie uwagi i prośby o zmiany dotyczące pakietów innych niż "Pierwsi na froncie", kierujcie na adres: info(at)biegniepodleglosci.pl .

PRZEBIEG STARTU

UWAGA: jeśli występuje problem z dostępem do panelu zawodnika prosimy o skorzystanie z możliwości odzyskania hasła pod linkiem >>PANEL<< . W przypadku innych trudności prosimy kontakt pod adresem: info(at)biegniepodleglosci.pl .

(3). Ubiór. Podczas biegu podkreślmy swoim strojem święto Dnia Niepodległości ubierając się w barwy biało czerwone (jeśli posiadasz), najlepiej z kolekcji RunPoland Team. Jeśli nie posiadasz elementów odzieży w barwach narodowych, rozpoznamy się na trasach w całej Polsce dzięki numerom startowym pobranym z panelu uczestnika.

(4). Numer startowy. Każdy uczestnik, może samodzielnie pobrać i wydrukować swój numer startowy z panelu zawodnika, do którego link otrzymuje w mailu z potwierdzeniem rejestracji na Bieg. Numer mocujemy do ubioru za pomocą agrafek.

(5). Trasa. Bieg rozgrywany jest w formule niestacjonarnej w dniach od 11 listopada do 30 listopada 2022 (do godziny 23:00). Oznacza to, że lokalizację startu i mety można wybrać dla siebie w dowolnym, bliskim zamieszkania miejscu w Polsce lub zagranicą. Sugerujemy start o godz. 11:11 w dowolnie wybranym przez siebie miejscu.  Pomiar 10 km dystansu trasy każdy uczestnik może dokonać osobiście w trakcie rozgrywania biegu przy pomocy dowolnego urządzenia posiadającego GPS (np. zegarek, telefon z aplikacją biegową) lub z wykorzystaniem Google maps.

(6). Pomiar czasu każdy uczestnik dokonuje indywidualnie i dokumentuje w panelu zawodnika. Pamiętaj aby zatrzymać zegarek na dystansie nie krótszym niż 10 km. Nawet jeśli zatrzymasz zegarek, stoper na telefonie lub dowolnej aplikacji biegowej, np. na 10,05 km, nie koryguj czasu lecz zapisz wynik końcowy.
Następnie zaloguj się do swojego panelu zawodnika (podczas rejestracji otrzymałeś mail potwierdzający nadanie numeru startowego wraz z dostępem do panelu) i wprowadź uzyskany rezultat.

(7). Wprowadzenie wyniku. Wprowadzanie wyniku i zdjęcia następuje poprzez udostępnione do tego celu zakładki w panelu zawodnika. Wprowadzamy dane tylko raz.

Pokonany dystans i czas możesz zarejestrować dowolnym urządzeniem, ważne abyś mógł przesłać przez panel uczestnika zrzut ekranu/zdjęcie zegarka wraz z dystansem i czasem. Wielkość przesłanego przez panel uczestnika zdjęcia/screenu nie może przekroczyć 1 MB. Będziemy weryfikować wybrane i losowo wybrane wyniki uczestników.

Pamiętaj – zgłoszenia niepełne nie będą brane pod uwagę (np. brak przesłanego przez panel uczestnika zdjęcia/screenu pokonanego dystansu z czasem).

Wprowadzenie rezultatu i jego udokumentowanie w panelu zawodnika pozwoli na wygenerowanie komunikatu końcowego biegu z wynikami, wygenerowanie pamiątkowego dyplomu oraz realizację graweru wyniku na medalu.

(8). Publikacja wyników nastąpi w dniu 5 grudnia 2022 roku.

(9). Wysyłka medali i pozostałych elementów pakietów startowych nastąpi od dnia 12 grudnia 2022.

UWAGA: Prosimy sprawdzić/zweryfikować adres korespondencyjny wpisany w formularzu zgłoszenia poprzez panel zawodnika do którego dostęp uczestnik otrzymał w mailu potwierdzającym nadanie numeru startowego.

(10). Pamiętaj, aby przestrzegać zaleceń dotyczących COVID-19.
Aktualne informacje na ten temat wraz z zaleceniami znajdziesz pod linkiem>>

UWAGA: zalecamy wszystkim dokładnie zapoznać się z informacjami zawartymi w  regulaminie biegu: REGULAMIN >> .

(11). Media społecznościowe na których przekazujemy na bieżąco informacje:

 >>FANPAGE<< biegu na Facebooku.


Życzymy Wam powodzenia i realizacji celów na trasie!