Medale

KOLEKCJA MEDALI

W każdej edycji Biegu Niepodległości .pl RunPoland uczestnicy, którzy przekroczą linię mety dystansu 10 km udekorowani zostaną medalem o unikatowych walorach artystycznych, wykonanych z najwyższą dbałością o rzemieślnicze detale. Medal pierwszej, trzeciej oraz czwartej edycji biegu zostały wybrane najładniejszymi medalami roku w Polsce w plebiscycie czytelników portalu Maratony Polskie. Bieg Niepodległości RunPoland jest jedynym, który dokonał tej sztuki więcej niż jeden raz - i jest aż 3-krotnym laureatem tego prestiżowego konkursu. Jest oczywiście również jedynym, który wygrał go 2-krotnie z rzędu! Zajęte miejsca w poszczególnych latach:

2016 - 1 miejsce
2017 - 4 miejsce
2018 - 1 miejsce
2019 - 1 miejsce

Średnia: 1,75 miejsca.

Wszystkie medale Biegu Niepodległości .pl RunPoland  nie są zrobione ani ze złota, ani ze stali. Składają się z wysiłku, wytrwałości, determinacji i bardzo trudnego do odnalezienia stopu zwanego odwagą!

Niech zatem przywołają one pamięć o ludziach, którzy nierzadko poświęcili życie, abyśmy współcześnie cieszyli się wolnością!

Choć każdy z poszczególnych medali jest odrębny i unikatowy, to ich z zbiór z kolejnych edycji tworzyć będzie nie lada gratkę dla miłośników trofeów biegowych, w postaci unikalnej KOLEKCJI MEDALI Biegu Niepodległości PL RunPoland.

Medal Jubileuszowego 5. Biegu Niepodległości - RunPoland 2020

W bieżącym roku uczcimy polskich Partyzantów, którzy przez dziesięciolecia na terenie całej ojczyzny, symbolicznie przedstawionej na tegorocznym medalu, walczyli o naszą niepodległość! Jak zauważyliście medal będzie uzupełniał się z trofeum w roku 2021 - jest podstawą/cokołem dla husarza kawalerii Rzeczypospolitej, tworząc razem komplet Niezwyciężonych w bojach. Zatem 11 listopada 2020 roku budujemy fundamenty i walczymy o solidne podstawy hartu ducha w roku 2021! Mamy nadzieję, że polski husarz będący symbolem zwycięstwa i zwiastunem wolności, doda Wam wiele sił i motywacji przez cały rok nie tylko na biegowej trasie.

(kliknij grafikę, aby powiększyć)Autorem projektu medalu jest Damian Kaczmarek

4. Bieg Niepodległości - RunPoland 2019

W 2019 roku uczestniczy walczyli o MEDAL - STATUETKĘ HUSARZA. Pierwszy raz w historii medal był pokryty najwyższej próby srebrem. Po raz trzeci zdobył on również najwyższe możliwe wyróżnienie w Polsce - tytuł najładniejszego medalu w kraju w plebiscycie Maratonów Polskich.

Na pewno każdy z Was ma swojego bohatera - może jest nim ktoś powszechnie znany historycznie, a może to Wasza mama, dziadek lub anonimowy żołnierz? Być może jest nim wybitny sportowiec lub człowiek nauki, który uświetnił swoimi osiągnięciami nasz kraj - uczciliśmy ich wszystkich!

Polski husarz jest symbolem zwycięstwa i zwiastunem wolności. W pozycji oddającej hołd przywołuje pamięć o swoich zasłużonych poprzednikach!

W Poznaniu podczas Biegu Niepodleglości RunPoland 2019, każdy mógł biegowym wysiłkiem uczcić swoich bohaterów i wywalczyć pokryty srebrem MEDAL - STATUETKĘ HUSARZA!

(kliknij grafikę, aby powiększyć)
Autorem projektu medalu jest Damian Kaczmarek. Za zgodą, jest on inspirowany twórczością wybitnego polskiego rzeźbiarza Andrzeja Pityńskiego

[/extra_wrap]

3. Bieg Niepodległości - RunPoland 2018

W 2018 roku świętowaliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tego powodu przygotowaliśmy wyjątkowy BIEG 100-lecia z w wyjątkowym trofeum: pierwszym i jedynym w historii, pokrytym 24-karatowym złotem, MEDALEM STULECIA! Zdobył on również najwyższe możliwe wyróżnienie w Polsce - tytuł najładniejszego medalu w kraju w plebiscycie Maratonów Polskich.

(kliknij grafikę, aby powiększyć)
Autorem projektu medalu jest Damian Drąszkiewicz

2. Bieg Niepodległości - RunPoland 2017

Poniżej przedstawiamy medal roku 2017. Niech ten wyjątkowy biegowy artefakt, który odebraliście na mecie, oprócz wspaniałej pamiątki, będzie również Waszym symbolicznym orężem - tarczą chroniącą przed kontuzjami oraz kryzysami, zarówno tymi na biegowych trasach, jak i w życiu codziennym!

(kliknij grafikę, aby powiększyć)
Autorem projektu medalu jest Damian Drąszkiewicz

1. Bieg Niepodległości - RunPoland 2016

2016 był rokiem pierwszej edycji Biegu Niepodległości PL RunPoland. Przedstawiony poniżej był zatem historycznym, pierwszym z KOLEKCJI MEDALI, który uczestnicy otrzymali na mecie największego biegu niepodległości w Wielkopolsce. Zdobył on najwyższe możliwe wyróżnienie w Polsce - tytuł najładniejszego medalu w kraju w plebiscycie Maratonów Polskich.

Jak wiemy, biegacz to nie ten, kto szybko biega - ale ten, kto nie ustaje w walce. Walczący ze swoimi słabościami na biegowych trasach, jaki i z przeciwnościami losu w życiu codziennym. Niech ten wyjątkowy pierwszy MEDAL KOLEKCJI, który biegacze odebrali na mecie, będzie ich symbolicznym orężem, dodając im jeszcze więcej uporu, odwagi i wytrwałości!

(kliknij grafikę, aby powiększyć)1PoznanskiBiegNiepodleglosci_Medal_2048x1536_FINALAutorem projektu medalu jest Damian Drąszkiewicz