Trasa

Trasa Biegu Niepodległości RunPoland 2021

Opis trasy w 2021 roku

Po covidowej przerwie inaugurujemy Bieg Niepodległości RUNPOLAND 2021 w miejscu narodzin największych biegów ulicznych w Poznaniu - na terenie Jeziora i Toru Regatowego Malta. Największym atutem tej będącej sportową wizytówką miasta niezwykle malowniczej lokalizacji,  oprócz szybkiej i w zdecydowanej większości płaskiej trasy, jest pełne zaplecze dla biegaczy w bliskiej lokalizacji biegu.

Bieg odbędzie się na dwóch pętlach o łącznej długości 10 km i trasa będzie posiadać atest PZLA.

Mapa

Kliknij w celu powiększenia grafiki

 


Opis trasy z 2019 roku

Bieg odbędzie się na jednej pętli o długości 10 km i trasa posiada atest PZLA. Ulice przez jakie przebiega swoją wymową nawiązują do Święta Niepodległości.

START, dostosowany dla dużej liczby uczestników i 7 fal startowych symbolizujących 7 historycznych Powstań, usytuowany został na alei Niepodległości na wysokości Urzędu Marszałkowskiego Województwa. Dalej trasa skręca w ulicę Przepadek, następnie generała Kazimierza Pułaskiego. W następnym etapie prowadzi przez Aleje Armii Poznań, ul. Księcia Mieszka I, Aleje Solidarności, ul. Murawa, Słowiańską, Szelągowską, Winogrady, Za Cytadelą. Ponownie przez Aleje Armii Poznań i aleję Niepodległości - gdzie na wysokości Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2 znajduje się META.

Tradycyjnie, pozostaje ŻYCZYĆ życiówek i rekordów sezonu, choć pamiętajmy, że nie są one najważniejsze, wobec poczucia społecznej wspólnoty wielotysięcznej rzeszy biegowej braci, endorfin na trasie i satysfakcji na mecie.

Mapa

Kliknij w celu powiększenia grafiki

Informacja dla mieszkańców

Trasa jest przyjazna nie tylko dla biegaczy, ale i dla mieszkańców Poznania,  którzy w tak licznym gronie kibicują uczestnikom biegu i świętują w dniu niepodległości razem z nami. Serdecznie zapraszamy!

Wizualizacja 3D

(wizualizacja z 2 edycji biegu - nie uwzględnia zmiany startu/mety, czyli modyfikacji na 1 oraz 10 kilometrze oraz nowego przebiegu 5-go kilometra, dokonanych w bieżącym roku )