Regulamin

Jubileuszowy 5. BiegNiepodleglosci.pl RunPoland 2020
Edycja: Bieg Partyzantów – 11-22.11.2020

I. Cele i założenia biegu
• Upamiętnienie 102. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
• Integracja środowiska sportowego w kraju i za granicą.
• Mobilizacja i podtrzymanie aktywności fizycznej podnoszącej odporność w czasie pandemii COVID19.
• Propagowanie zdrowego stylu życia.

II. Organizatorzy i podmioty współpracujące
Fundacja “RunPoland.org” na Rzecz Poznańskiego Biegu
Niepodległości we współpracy z Fundacją "Universitatis Posnaniensis".

III. Termin i miejsce
• Termin biegu: 11-22.11.2020 r.
• Miejsce: Polska i cały świat.
• Godz.: 11:11 (sugerowana).

IV. Limit uczestników i czasu ukończenia biegu
• Limit uczestników: 10 000.
• Limit czasu: brak.

V. Dystans, trasa i pomiar czasu
• Dystans: 10 km.
• Trasa - bieg rozgrywany jest w formule niestacjonarnej. Oznacza to, że
lokalizację startu i mety można wybrać dla siebie w dowolnym, bliskim zamieszkania miejscu w kraju lub zagranicą (wszyscy uczestnicy zostaną sklasyfikowani na zasadach opisanych poniżej w regulaminie). Pomiar dystansu trasy każdy uczestnik może dokonać osobiście w trakcie rozgrywania biegu przy pomocy dowolnego urządzenia posiadającego GPS (np. zegarek, telefon z aplikacją) lub z wykorzystaniem Google maps.
• Pomiar czasu każdy uczestnik dokonuje indywidualnie i dokumentuje w panelu zawodnika na zasadach opisanych poniżej w regulaminie.

VI. Zasady uczestnictwa i zgłoszenia
• W Jubileuszowym 5. BiegNiepodleglosci.pl RunPoland 2020 zwanym dalej jako Bieg, wziąć mogą wyłącznie uczestnicy spełniający warunki określone w Regulaminie (dalej zwani jako Uczestnicy).
• W biegu mogą brać udział wszyscy uczestnicy, którzy do dnia biegu tj. 11 listopada 2020 roku ukończyli 16 rok życia. W przypadku osób niepełnoletnich, po uzyskaniu zgody od opiekunów prawnych.
• Nie ma limitu czasu na pokonanie dystansu 10 km.
• Limit zgłoszonych uczestników wynosi 10 000.
• Za zgłoszonego uczestnika uważa się osobę, która wypełniła i przesłała formularz zgłoszeniowy oraz dokonała opłaty startowej. Osoba ta nabywa prawa uczestnictwa.
• Zgłoszenia przyjmowane są do godz. 23:59 w dniu 10 listopada 2020.
• Opłaty startowe następują on-line jako finalizacja zgłoszenia
uczestnictwa.
• Istnieje możliwość przeniesienia wpisowego na innego zawodnika
(przepisania numeru) w terminie do 7 listopada 2020, za opłatą manipulacyjną w wysokości 10,00 zł.

VII. Wysokość opłat za udział w biegu

♦ Pakiet PIERWSI NA FRONCIE 69 zł [pula wyprzedana]

Dla zgłoszeń od miejsca 1 do 2000 opłata startowa w pre-rejestracji
wynosiła 69,00 zł. Ten pakiet wiąże się z szeregiem przywilejów dla jego posiadaczy. Po zmianie formuły biegu na niestacjonarną jest tożsamy z "Pakietem TROFEUM PREMIUM z koszulką" i jego posiadacze nie ponoszą kosztów wysyłki. Mogą go również zamienić na dowolny inny pakiet. Jeśli wystąpi różnica w wartości względem pierwotnego pakietu startowego, zwrócimy ją. [Pamiętajcie, że Wy już jesteście na bieg zarejestrowani i w tym przypadku nie musicie rejestrować się ponownie.] Posiadacze pakietu PIERWSI NA FRONCIE opcjonalnie mogą:
1. Wziąć udział w Biegu Niepodległości RunPoland 2020 - edycji Biegu Partyzantów na nowych zasadach.
2. Przenieść swój udział na rok 2021.
3. Przepisać pakiet na inną osobę.
4. Przekazać wpłacone środki na cele statutowe Fundacji na Rzecz Biegu Niepodległości "RunPoland".
5. Wystąpić o zwrot wpłaconej kwoty poprzez wysłanie maila z prośbą na specjalnie dedykowana skrzynkę pocztową: PierwsiNaFroncie(at)runpoland.org do dnia 31 października 2020 roku. Zwroty będą wykonywane w terminie do 30 dni od zgłoszenia.

[UWAGA: wszelkie uwagi i prośby o zmiany dla posiadczy pakietów "Pierwsi na froncie", kierujcie na adres: PierwsiNaFroncie(at)runpoland.org]

 

♦ Pakiet STANDARD 39 zł

Zawiera:
1. Prawo startu/sklasyfikowanie w Jubileuszowym 5 Bieg Niepodłegłości RunPoland 2020 - edycja: BIEG PARTYZANTÓW w dniach 11-22.11.2020.
2. Darmowy RUNPOLAND LEAGUE SEASON PASS dający prawo startu we wszystkich niestacjonarnych biegach organizowanych przez Fundację RunPoland.org od dnia rejestracji do 31 października 2021 roku, których kalendarz zostanie opublikowany 1 grudnia 2020 (planowane jest 12 wydarzeń biegowych z - prawem startu/klasyfikacji 30 zł każdy - łączna wartość wynosi 360 zł).
3. Numer startowy do wydruku.
4. Wirtualny medal.
5. Dyplom elektroniczny do wydruku.

 

♦ Pakiet TROFEUM 49 zł

Zawiera:
1. Prawo startu/sklasyfikowanie w Jubileuszowym 5 Bieg Niepodłegłości RunPoland 2020 - edycja: BIEG PARTYZANTÓW w dniach 11-22.11.2020.
2. Darmowy RUNPOLAND LEAGUE SEASON PASS dający prawo startu we wszystkich niestacjonarnych biegach organizowanych przez Fundację RunPoland.org od dnia rejestracji do 31 października 2021 roku, których kalendarz zostanie opublikowany 1 grudnia 2020 (planowane jest 12 wydarzeń biegowych z - prawem startu/klasyfikacji 30 zł każdy - łączna wartość wynosi 360 zł).
3. Numer startowy do wydruku.
4. Wirtualny medal.
5. Dyplom elektroniczny do wydruku.
6. Odlewany medal (wysyłka krajowa kurierem - koszt dodatkowy doliczany do pakietu 12 zł; lub zagraniczna - koszt odatkowy doliczany do pakietu 45 zł).

 

♦ Pakiet TROFEUM PREMIUM (Pakiet TROFEUM, 49 zł + wybrane elementy kolekcji RunPoland TEAM, XY zł)

Zawiera:
1. Prawo startu/sklasyfikowanie w Jubileuszowym 5 Bieg Niepodłegłości RunPoland 2020 - edycja: BIEG PARTYZANTÓW w dniach 11-22.11.2020.
2. Darmowy RUNPOLAND LEAGUE SEASON PASS dający prawo startu we wszystkich niestacjonarnych biegach organizowanych przez Fundację RunPoland.org od dnia rejestracji do 31 października 2021 roku, których kalendarz zostanie opublikowany 16 listopada 2020 (planowane jest 12 wydarzeń biegowych z - prawem startu/klasyfikacji 30 zł każdy - łączna wartość wynosi 360 zł).
3. Numer startowy do wydruku.
4. Wirtualny medal.
5. Dyplom elektroniczny do wydruku.
6. Odlewany medal (wysyłka krajowa kurierem - koszt dodatkowy doliczany do pakietu 12 zł; lub zagraniczna - koszt odatkowy doliczany do pakietu 45 zł).
7. DODATKI DO WYBORU W PAKIECIE TROFEUM PREMIUM: elementy odzieży i akcesoriów RunPoland TEAM [część z nich pojawi się w panelu uczestnika w terminie późniejszym (po zaprezentowaniu), dlatego będzie istniała możliwość modyfikacji wyboru do dnia 22 listopada 2020]:

  • maseczka biegowa RunPoland TEAM 29 zł
  • czapeczka biegowa RunPoland TEAM 35 zł
  • koszulka biegowa RunPoland TEAM 35 zł
  • bluza biegowa RunPoland Team 45 zł
  • grawer medalu 19 zł

 

♦ Pakiet WYZWANIE NA POJEDYNEK 49 zł

Jeśli posiadasz lub zakupujesz PAKIET TROFEUM lub TROFEUM PREMIUM, możesz w niższej o koszt przesyłki cenie zamówić drugi PAKIET TROFEUM lub TROFEUM PREMIUM dla przyjaciela i zaprosić go na biegowe wyzwanie lub pojedynek. Oba pakiety wyślemy na Twój adres, a Ty jeden wręczysz wezwanej na pojedynek osobie.

[UWAGA: wszelkie uwagi i prośby o zmiany dotyczące pakietów innych niż "Pierwsi na froncie", kierujcie na adres: info(at)biegniepodleglosci.pl ]

 

VIII. Zasady rywalizacji niestacjonarnej
1. Jeżeli nie jesteś na liście startowej, to zapraszamy do rejestracji wypełniając formularz zapisów na stronie BiegNiepodleglosci.pl .
2. Edycja niestacjonarna biegu rozegrana zostanie w dniach 11-22 listopada 2020 (do godziny 23:59).
3. Dystans biegu to 10 kilometrów i pokonujemy go w dniach 11-22 listopada 2020 (do godz. 23:59), sugerujemy godz. 11:11 w dowolnie wybranym przez siebie miejscu w Polsce lub zagranicą.
4. Każdy uczestnik, może samodzielnie pobrać i wydrukować swój numer startowy z panelu zawodnika, do którego link otrzymuje w mailu z potwierdzeniem rejestracji na Bieg. Numer startowy do ubioru mocujemy za pomocą agrafek.
5. Pamiętaj aby zatrzymać zegarek na dystansie nie krótszym niż 10 km. Nawet jeśli zatrzymasz zegarek, stoper na telefonie lub dowolnej aplikacji biegowej (przykładem jest aplikacja Endomondo), np. na 10,05 km nie koryguj czasu lecz zapisz wynik końcowy.
Następnie zaloguj się do swojego panelu zawodnika (podczas rejestracji otrzymałeś mail potwierdzający nadanie numeru startowego wraz z dostępem do panelu) i wprowadź uzyskany rezultat.
6. Wprowadzanie wyniku i zdjęcia następuje poprzez udostępnione do tego celu zakładki w panelu zawodnika. Wprowadzamy dane tylko raz w dniach 11-22 listopada.
7. Pokonany dystans możesz zarejestrować dowolnym urządzeniem, ważne abyś mógł przesłać przez panel uczestnika zrzut ekranu/zdjęcie zegarka wraz z dystansem i czasem - będziemy weryfikować wybrane i losowo wybrane wyniki uczestników. Wielkość przesłanego przez panel uczestnika zdjęcia/screenu nie może przekroczyć 2 MB.
8. Wprowadzenie wyniku i jego udokumentowanie w panelu zawodnika pozwoli na wygenerowanie pamiątkowego dyplomu, realizację graweru wyniku na medalu oraz wygenerowanie komunikatu końcowego biegi z wynikami.

Pamiętaj – zgłoszenia niepełne nie będą brane pod uwagę (np. brak przesłanego przez panel uczestnika zdjęcia/screenu pokonanego dystansu z czasem)

9. Publikacja wyników nastąpi w dniu 24 listopada 2020 roku.
10. Prosimy sprawdzić/zweryfikować adres korespondencyjny wpisany w formularzu zgłoszenia poprzez panel zawodnika do którego dostęp uczestnik otrzymał w mailu potwierdzającym nadanie numeru startowego.
11. Z uwagi na rozpoczęcie wysyłki od 30 listopada 2020, opłata za grawer musi wpłynąć do 22 listopada 2020.
12. Wszystkie osoby na obecnej liście startowej automatycznie zostaną przeniesione na listę startową edycji niestacjonarnej. Zakupione pakiety zachowują ważność.
13. Pamiętaj, aby przestrzegać zaleceń dotyczących COVID19.
Aktualne informacje na ten temat wraz z zaleceniami znajdziesz pod linkiem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Podczas biegu podkreślmy swoim strojem święto Dnia Niepodległości ubierając się w barwy biało czerwone (jeśli posiadasz), najlepiej z kolekcji RunPoland Team. Jeśli nie posiadasz elementów odzieży w barwach narodowych, rozpoznamy się na trasach w całej Polsce dzięki numerom startowym pobranym z panelu uczestnika. Życzymy Wam powodzenia i realizacji celów na trasie! I mamy nadzieję, że za rok zobaczymy się na wspólnym starcie!

IX. KLASYFIKACJA
Na podstawie przesłanych wyników powstanie lista uczestników zawierająca uzyskane rezultaty. Prowadzona będzie klasyfikacja generalna indywidualna oraz w niżej
wymienionych grupach wiekowych:

Mężczyźni:
M16 mężczyźni 16 - 19 lat
M20 mężczyźni 20 - 29 lat
M30 mężczyźni 30 - 39 lat
M40 mężczyźni 40 - 49 lat
M50 mężczyźni 50 - 59 lat
M60 mężczyźni 60 - 69 lat
M70+ mężczyźni 70 i powyżej

Kobiety:
K16 kobiety 16 - 19 lat
K20 kobiety 20 - 29 lat
K30 kobiety 30 - 39 lat
K40 kobiety 40 - 49 lat
K50 kobiety 50 - 59 lat
K60 kobiety 60-69
K70+ kobiety 70 i powyżej

X. Postanowienia końcowe

• Dane osobowe Uczestników dokonujących rejestracji przetwarzane
są zgodnie z z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady
(UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób
fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016
– zwanym dalej „RODO”
• Przekazanie danych osobowych przez zawodnika Organizatorowi jest
dobrowolne, jednakże stanowi warunek uczestnictwa w Biegu.
• Organizatorzy zastrzegają sobie prawo interpretacji niniejszego
regulaminu.
• Zapisując się na bieg, zawodnik automatycznie oświadcza, że
zapoznał się z regulaminem zawodów i zobowiązuje się go przestrzegać.
• Organizator może przekazać lub udostępnić dane osobowe wyłącznie
tym podmiotom lub osobom, które realizują na zlecenie Organizatora
czynności związane z organizacją i przebiegiem biegu, wyłącznie w zakresie niezbędnym do realizacji biegu.
• Organizator zaleca przed rozpoczęciem przygotowań do biegu na 10
kilometrów oraz w ich trakcie dokonanie stosownych badań
medycznych lub konsultacji lekarskiej w zależności od wieku oraz
kondycji fizycznej zawodnika.
• Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi oraz przeniesieniu na
imprezy organizowane przez Organizatora w kolejnych latach.
• Organizator nie zezwala na przekazywanie pakietów startowych na
cele jakichkolwiek konkursów bez uzyskania pisemnej zgody
Organizatora.
• Ewentualne późniejsze zmiany niniejszego regulaminu obowiązują od
daty ich publikacji na stronie internetowej Organizatora.

XI. Przetwarzanie danych osobowych
• Administratorem danych osobowych przetwarzanych w związku z
organizacją BiegNiepodleglosci.pl RunPoland 2020 w Poznaniu
zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w
związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego
przepływu takich danych (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 – zwanym
dalej „RODO” jest Fundacja RunPoland.org na Rzecz Poznańskiego
Biegu Niepodległości z siedzibą w Poznaniu, 61-806 Poznań, ul. sw.
Marcin 29/8 (dalej jako Administrator Danych Osobowych lub
Fundacja RunPoland.org). W każdym przypadku, na żądanie osoby
której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do swoich danych
osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia
przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec
przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych – na zasadach
określonych w art. 16 – 21 RODO.
• Uczestnik wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystanie utrwalonego
w formie fotografii lub zapisu wideo lub audio-wideo. Uczestnik udziela Fundacji "RunPoland.org" niewyłącznej, nieograniczonej terytorialnie i czasowo licencji na wykorzystanie utrwalonego wizerunku w następujących
polach eksploatacji:
- utrwalenie i zwielokrotnienie jakąkolwiek znaną techniką
rozpowszechniane w dowolnej formie
- udostępnianie sponsorom oraz oficjalnym partnerom egzemplarz lub
kopii na której utrwalono wizerunek w celu wykorzystania do promocji sponsora lub oficjalnego partnera w zakresie jego udziału w BiegNiepodleglosci.pl RunPoland 2020
- wprowadzenie do pamięci komputera i do sieci multimedialnej
- publiczne wystawienie, wyświetlenie, odtwarzanie oraz nadawanie i
reemitowanie a także publiczne udostępnianie w taki sposób, aby
każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie
wybranym.
- Zamieszczanie i publikowanie w prasie, na stronach internetowych,
plakatach i na bilbordach, emisje w przekazach telewizyjnych i
radiowych
- Organizatorowi przysługuje prawo do udzielenia oficjalnym
sponsorom i partnerom biegu sublicencji (dalszej licencji) na
wykorzystanie utrwalonego wizerunku Uczestnika w zakresie nie
szerszym niż zakres udzielonej im licencji.
Administrowanie i gromadzenie danych uczestnika obejmuje
czynności związane z organizacją Biegu, prowadzeniem projektów
sportowych, lig biegowych, sklepu internetowego i innych projektów
zarządzanych przed Fundację "RunPoland.org"


Zarchiwizowany regulamin PRE-REJESTRACJI znajduje się pod linkiem:
link>>>