Czasowe zmiany w organizacji ruchu

Miejski Inżynier Ruchu informuje, że w piątek 11 listopada, w związku z obchodami Święta Niepodległości, planowane są czasowe zmiany w organizacji ruchu.. Bieg Niepodległości RunPoland rozpocznie się w piątek o godz. 11:11 na ul. Grunwaldzkiej przed ul. Śniadeckich, a jego trasa liczy 10 km i poprowadzi ulicami: Grunwaldzką (jezdnia północna), skrzyżowanie ul. Cmentarna/Wieruszowska (nawrotka), ul. Grunwaldzka (jezdnia południowa), meta przy MTP.

Szczegółowe informacje o zmianach na poznańskich ulicach w związku z biegiem można uzyskać pod numerem infolinii Organizatora: 725590950 oraz na stronie biegniepodleglosci.pl. Ruch pojazdów na trasie biegu zostanie wstrzymany i będzie wznawiany stopniowo po przebiegnięciu ostatnich zawodników. Utrudnień w ruchu w rejonie trasy biegu można spodziewać się w godzinach od 10:00 do 14:00. W tym czasie wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na trasie biegu, a ruch tramwajowy i autobusowy zostanie podporządkowany czasowej organizacji ruchu. Przejazd poprzeczny przez trasę biegu udostępniany będzie w miarę możliwości przez śluzy na skrzyżowaniach ul. Grunwaldzkiej z ul.: Szylinga/Matejki, Wojskową, rondem Jana Nowaka Jeziorańskiego, Grochowską, Bułgarską/Jugosłowiańską, rondem Skubiszewskiego, Cmentarną/Wieruszowską. Nie będzie możliwości wjazdu na ul. Grunwaldzką z innych wylotów poprzecznych na trasie biegu. W związku z przygotowaniami do biegu odcinek ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do ul. Szylinga będzie wyłączony z ruchu pojazdów od czwartku 10 listopada od godz. 23:00 do piątku 11 listopada do godz. 14:00. Na powyższym odcinku ul. Grunwaldzkiej nie będzie możliwości parkowania od godz. 18:00 w czwartek 10 listopada do czasu zakończenia biegu i przywrócenia stałej organizacji ruchu. Prosimy kierowców o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych zakazami.

Dni Świętomarcińskie 2022

W związku z imprezami planowanymi w rejonie pl. Kolegiackiego, Wolnego Dziedzińca Urzędu Miasta i Parku Chopina wprowadzony zostanie zakaz wjazdu oraz zakaz parkowania na placu Kolegiackim (z wyjątkiem pojazdów obsługi). Powyższe zakazy będą obowiązywać od czwartku 10 listopada od godz. 20:00 do piątku 11 listopada do godz. 20:00. Całkowity zakaz zatrzymywania się i postoju obowiązywać będzie na stanowiącej drogę dojazdową dla służb ratowniczych ul. Wodnej. Dojazd do parkingu przy ul. Za Bramką zaplanowano od strony pl. Bernardyńskiego. Ul. Wodna między ul. Klasztorną i Ślusarską będzie w tym czasie dwukierunkowa. Drogi dojścia i rozchodzenia się uczestników zaplanowano od strony ul. Ślusarskiej, Koziej, Za Bramką, Gołębią, Wrocławską i Lewandowskiej.

Stary dobry Św. Marcin 2022

W związku z wydarzeniami zaplanowanymi w rejonie "Alf" na ul. Św. Marcin przypominamy, że odcinek ul. Św. Marcin od al. Niepodległości do Al. Marcinkowskiego jest niedostępny dla ruchu ogólnego pojazdów i parkowania. W szczególności 11 listopada zamknięte będą i nadzorowane przez Straż Miejską: ul. Garncarska przy ul. Taczaka, pl. Wolności przy ul. 3 Maja oraz Al. Marcinkowskiego przy ul. Piekary. Komunikacja tramwajowa dojeżdża do przystanku przy pl. Cyryla Ratajskiego od strony pl. Wielkopolskiego i ronda Śródka, a do przystanku na Al. Marcinkowskiego od strony ul. Królowej Jadwigi i od strony mostu Rocha.

Dodatkowe informacje z ZTM:

https://www.ztm.poznan.pl/pl/komunikaty/linie-nr-6-15-148-159-163-169-177-212-oraz-222-zmiany-w-komunikacji-w-zwiazku-z-biegiem-niepodleglosci-w-piatek-11-listopada