Czasowe zmiany w organizacji ruchu

Czasowe zmiany organizacji ruchu i komunikacji zbiorowej.

11 listopada o godz. 11:11 rozpocznie się Bieg Niepodległości RunPoland 2023. Licząca 10 km trasa rozpoczyna się na ul. Grunwaldzkiej przed ul. Śniadeckich i prowadzi ul. Grunwaldzką (jezdnia północna), przez skrzyżowanie ul. Cmentarnej i Wieruszowskiej (nawrotka). następnie ul. Grunwaldzką (jezdnia południowa) do mety przy MTP.

Zmiany komunikacji miejskiej znajdują się pod poniższym linkiem:

https://zdm.poznan.pl/pl/web/aktualnosci/view/id/1-listopada-informacje-komunikacyjne

oraz

https://www.ztm.poznan.pl/pl/komunikaty/imieniny-ulicy-swiety-marcin-i-bieg-niepodleglosci-11-listopada-wzmocnienia-i-zmiany-w-transporcie

Ruch pojazdów na trasie biegu zostanie wstrzymany i będzie wznawiany stopniowo po przebiegnięciu ostatniego zawodnika. Utrudnień w ruchu można spodziewać się od godz. 10:30 do 14:00. W tym czasie wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na trasie biegu, a przejazdy tramwajów i autobusów zostaną podporządkowane czasowej organizacji ruchu. Przejazd poprzeczny przez trasę biegu udostępniany będzie w miarę możliwości przez policję i Nadzór Ruchu MPK.

Poza śluzami nie będzie możliwości wjazdu na biegowy odcinek ul. Grunwaldzkiej z ulic bocznych i innych wjazdów. W związku z przygotowaniami do biegu odcinek ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do ul. Szylinga będzie zamknięty dla ruchu od piątku 10 listopada od godz. 23:30, a dla parkowania od godz. 18:00 do czasu zakończenia biegu i przywrócenia stałej organizacji ruchu (maksymalnie do 16:00). Kierowcy powinni wcześniej usunąć samochody z miejsc objętych zakazami postoju.

Alternatywny dojazd do centrum miasta będzie od strony południowo-zachodniej ulicami: Bukowską lub Głogowską. W związku ze zmianami auta najlepiej zostawić na parkingach wokół centrum miasta - pod MTP, Kaponierą, pl. Wolności, a także przy ul. Za Bramką czy ul. Przemysłowej 2.

Więcej lokalizacji parkingów: https://www.google.com/maps/search/parkingi/@52.4036355,16.9031351,15z?authuser=0&entry=ttu

PRZEDE WSZYSTKIM ZAPRASZAMY DO KIBICOWANIA