Małgorzata Sobańska i Jerzy Skarżyński zaproszeni

Grono znakomitych gości na nasz 1 PoznanskiBiegNiepodleglosci.pl powiększa się. Mięliśmy zaszczyt zaprosić znanego wszystkim autora książek o bieganiu, zwycięzcę Maratonu Warszawskiego (1989 r.) legitymującego się rekordem życiowym 2:11:41 (1986 r.), medalistę krajowych mistrzostw i reprezentanta Polski, Jerzego Skarżyńskiego.

Zaprosiliśmy w Waszym imieniu, również Królową Maratonu - rekordzistkę Polski na tym dystansie (2:26:08), rodowitą poznaniankę, Małgorzatę Sobańską.

Pisząc o jej osiągnięciach, od razu nasuwa się refleksja, że pojawienie się tej klasy biegaczki w naszym kraju w najbliższej przyszłości będzie bardzo trudne. Sukcesy te wydają się wręcz abstrakcyjne z bieżącego punktu odniesienia. Do najważniejszych należą: zwycięstwo w London Marathon (1995 r.), 4 miejsce w maratonie na Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce w Goteborgu (1995 r.). Oprócz tego, 2-krotne mistrzostwo Polski w półmaratonie oraz 5-krotne wicemistrzostwo Polski na otwartym stadionie, dwukrotna walka o maratoński laur na igrzyskach olimpijskich (Atlanta 1996 - 11 miejsce, Ateny 2004 - 17 miejsce).

Osoby trenujące nad Jeziorem Rusałka lub Jeziorem Strzeszyńskim, mogą spotkać na swych ścieżkach biegowych Królową Maratonu, która wprawdzie już nie ściga się wyczynowo ale wciąż utrzymuje doskonałą formę, motywując rzesze poznańskich biegaczy do pokonywania kolejnych kilometrów.