Paweł Czapiewski zaproszony

Niedawno mieliśmy zaszczyt zaprosić na nasze wydarzenie Pawła Czapiewskiego. Jego postaci chyba nie trzeba przedstawiać.

W historii polskiej lekkoatletyki i sportu w ogóle jest osobowością, która niewątpliwie wyróżnia się niezwykłą charyzmą i pozytywną aurą sportowca, dla którego nie istnieją rzeczy niemożliwe. To On zdobywając brązowy medal Mistrzostw Świata w Edmonton, pokazał naszym 800-metrowcom, że wygrać można z każdym, na imprezie każdej rangi.

Pokonując, wydawać by się mogło, nieosiągalne bariery, wyśrubował rekord Polski dwóch okrążeń do niebotycznego wówczas i obecnie rezultatu 1'43,22"! Aby zdać sobie sprawę, jak niewiarygodny jest to wyczyn, spróbujcie przebiec 100 metrów poniżej 13 sekund. Paweł ustanawiając ten wciąż aktualny rekord kraju na 800 metrów, przebiegł jako pierwszy Polak 8 razy z rzędu 100 metrów poniżej 13 sekund - to jest bieganie w innej galaktyce.

Jako jeden z niewielu, dla miłości do sportowej pasji potrafił podporządkować oraz poświęcić całe życie - osoby, które znają Pawła osobiście, wiedzą o tym najlepiej.
Po zakończeniu zawodowej kariery nie spoczął na laurach i stawia sobie nowe cele, będąc jednym z największych propagatorów biegania i aktywnego trybu życia. Zaszczytem będzie stanąć z nim razem na starcie.