Zapraszamy Henryka Szosta

W miniony weekend mieliśmy zaszczyt zaprosić na Poznański Bieg Niepodległości .pl, zawodnika WKS Grunwald Poznań oraz Orlen Team, Henryka Szosta.
Nasz rekordzista Polski w maratonie (2:07'39"), w minioną niedzielę, skutecznie potwierdził kwalifikację do odbywających się za blisko 100 dni Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janerio. Zajął drugie miejsce po pasjonującej rywalizacji w czasie Orlen Warsaw Marathon, pokazując tradycyjnie niezwykły hard ducha i wytrwałość w dążeniu do celu.

Henryk na ostatnich igrzyskach w Londynie 12 sierpnia 2012 zajął bardzo wysokie, 9 miejsce, będąc najlepszym Europejczykiem w maratonie olimpijskim! Historyczna batalia Henryka w Londynie przeszła do historii polskiego olimpizmu, ale nie zapomnijcie, kibicować i wspierać go w Igrzyskach w Rio '2016. Wpiszcie przypomnienia w kalendarzach na dzień 21 sierpnia bieżącego roku - wówczas odbędzie się maraton mężczyzn XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich.

Nie każdy o tym wie, ale Henryk w 2007 roku ustanowił swój rekord życiowy na 5000 m (13'58,89") w Poznaniu, zdobywając na Stadionie Olimpii swój pierwszy tytuł mistrza Polski na otwartym stadionie. W tym samym roku, kilka tygodni wcześniej zadebiutował na dystansie maratońskim w Dębnie zdobywając tytuł wicemistrza Polski.