O biegu

Bieg Niepodległości RunPoland 2021

W 2020 roku uczestniczymy w jubileuszowym 5. Biegu Niepodległości RunPoland i uczcimy pamieć walczących o niepodległość Ojczyzny polskich Partyzantów.

Biegacze/żolnierze  😉 !

W ubiegłym roku niespodziewanie zostaliśmy zaatakowani, przez bliżej nierozpoznanego wroga, który szczególne spustoszenie siał w dużych skupiskach ludzi. Tradycyjna, uroczysta defilada na alei Niepodległości w Poznaniu w dniu 11 listopada 2020 stała się dla nas niemożliwa. Jednak nie poddaliśmy się - walczyliśmy dzielnie!

W tym celu rozproszyliśmy się na terenie całego kraju i przeszliśmy do działań partyzanckich. Sformułowaliśmy niewielkie grupy dywersyjne #BiegowychPartyzantów w Polsce i poza jej granicami. Dzięki temu w dniach 11-22 listopada 2020 roku wiele tysięcy biegaczy dokonało tradycyjnego 10 kilometrowego szturmu!

W 2020 roku celem naszej biegowej misji było zdobycie medalu-MAPY, która ułatwi nam dalsze działania w tym roku. Jak zauważyliście medal będzie uzupełniał się z trofeum tegorocznym - jest podstawą/cokołem dla husarza kawalerii Rzeczypospolitej, tworząc razem komplet #Niezwyciężonych w bojach. Jeśli ktoś nie wziął udziału w ubiegłorocznym 10 kilometrowym szturmie, będzie również mógł zdobyć medal-MAPĘ w tym roku uczestnicząc w obwodowych działaniach dywersyjno-biegowych ze zdwojoną siłą. Ostatecznie w 2021 roku wszyscy spotykamy się 11 listopada zarówno na biegu stacjonarnym w Poznaniu, jak i niestacjonarnym na całym świecie.

W roku 2021 medal HUSARZA kawalerii Rzeczypospolitej będzie można zdobyć biorąc udział w biegu stacjonarnym w Poznaniu, jak i w formule niestacjonarnej przebiegając dystans 10 km w dowolnym wybranym przez siebie miejscu na świecie.

Aby zdobyć medal-MAPĘ, należy zapisać się na RUNPOLAND LEAGUE i ukończyć dwa biegi niestacjonarne w ramach cyklu w dowolnie wybranym przez siebie miejscu (w Polsce lub poza jej granicami) i w łatwy dla każdego sposób udokumentować wynik - więcej szczegółów >>>

Wszystkim biegaczom startującym w Biegu Niepodległości RunPoland życzymy niesamowitych wrażeń, realizacji celów i mnóstwa endorfin na mecie! Powodzenia i do zobaczenia na trasie w Poznaniu, w całej Polsce i poza jej granicami!

START ZAPISÓW: 21.09.2021, godz. 9:00.
Termin biegu: 11.11.2021 r. (bieg niestacjonarny 15.10.2021-15.11.2021)
Miejsce: Polska i cały świat.
Godz.: 11:11 (sugerowana).
Dystans: 10 km.
Limit uczestników: 4 000. (bieg niestacjonarny 10 000)
Klasyfikacja końcowa: wszyscy zostaną sklasyfikowani.

REJESTRACJA>>


Oficjalny materiał filmowy

O Biegu Niepodległości RunPoland

W inauguracyjnej I edycji Biegu Niepodległości RunPoland.org, ku zdumieniu całego biegowego świata, limit 10 000 uczestników wyczerpał się przed terminem. Tym samym bieg ten ustanowił fantastyczny frekwencyjny rekord Polski imprezy debiutującej. Natomiast stojący przed linią startu uczestnicy utworzyli na starcie największą w Polsce, żywą, biało-czerwoną flagę biegaczy.  W 3 edycji bieg ten ustanowił frekwencyjny rekord Polski ponad 30 000 zapisanych uczestników (25 000 dopuszczonych do startu).  Zdobył również wiele wyróżnień - w tym na gali sportu został nagrodzony jako impreza sportowa roku . Medal z biegu, jaki uczestnicy zdobywają na mecie, trzykrotnie zajął 1 miejsce w plebiscycie na Najładniejszy Medal w Polsce w głosowaniu czytelników portalu Maratony Polskie.

 

Zapraszamy do zaplanowania startu i zapisania się na szybko ubywające pakiety startowe!