START ZAPISÓW – KOMUNIKAT 14.10.2020

Biegacze i sympatycy sportu!

Na początku chcielibyśmy Wam przedstawić medal jubileuszowej, 5-tej edycji Biegu Niepodległości #RunPoland! Zdobędzie go każdy biegacz, który ukończy bieg, pozostając #niezwyciężonym przez tegoroczne przeciwności losu, z jakimi przyszło nam się wszystkim zmagąć w tym wyjątkowym dla świata czasie!

W 2020 roku uczcimy polskich Partyzantów, którzy przez dziesięciolecia na terenie całej ojczyzny, symbolicznie przedstawionej na tegorocznym medalu, walczyli o naszą niepodległość!

Jak zauważyliście medal będzie uzupełniał się z trofeum w roku 2021 - jest podstawą/cokołem dla husarza kawalerii Rzeczypospolitej, tworząc razem komplet #Niezwyciężonych w bojach. Zatem w listopadzie 2020 roku budujemy fundamenty i walczymy o solidne podstawy hartu ducha w roku 2021!

Mamy nadzieję, że polski husarz będący symbolem zwycięstwa i zwiastunem wolności, doda Wam wiele sił i motywacji przez cały rok nie tylko na biegowej trasie!


Przez cały rok żyjemy myślą, aby powitać Was na mecie Biegu Niepodległości RunPoland w Poznaniu i uhonorować Wasz całoroczny wysiłek włożony w przygotowania, udekorowaniem szyi medalem. Zawsze staraliśmy się, aby uczynić dla Was ten dzień wyjątkowym zwieńczeniem całego sezonu biegowego.

Przez pierwsze 4 edycje biegu przyjeżdżaliście do nas z całej Polski, jak i z zagrnicy, reprezentując blisko 20 krajów, w łącznej liczbie ponad 51 tysięcy biegaczy. Bijąc mnóstwo niesamowitych rekordów frekwencji oraz zdobywając z nami wiele nagród i wyróżnień. Sprawiając, że hasło "To nie jest zwykły Bieg, To nie są zwykli ludzie" na stałe wpisało się w społecznej świadomości.

Zapewne zauważyliście, że w ostatnich miesiącach powstrzymywaliśmy się z komunikatami w mediach społecznościowych i nie tylko. W tym czasie usilnie staraliśmy się znaleźć rozwiązania, które umożliwiałyby przeprowadzenia naszego biegowego święta w sposób tradycyjny i bezpieczny dla wszystkich biegaczy. Musimy jednak wszyscy być odpowiedzialni i podejmować racjonalne decyzje.

Bieganie jest naszą wspólną pasją, której poświęciliśmy całe życie. Realizowanie pasji powinno wszystkim zapewniać komfort i przyjemność z uczestnictwa w biegu. W bieżącym roku, w tradycyjnej formule, nie jest możliwe spełnienie powyższych kryteriów. Co oczywiście nie znaczy, że bieg się nie odbędzie. Wszyscy wiemy, że biegacze nigdy się nie poddają i walczą do końca - są #niezwyciężeni!

Nadal chcemy zmotywować Was, do utrzymywania formy i zachowania ciągłości aktywności fizycznej. W tym celu przygotowaliśmy dla Was bieg w innej formule, który będzie początkiem również innych wydarzeń!

Życzymy Wam dużo zdrowia, w tym trudnym czasie!

Nie zapominajmy dlaczego biegamy. Pamiętajmy, że niezależnie gdzie przekraczamy linię startu i mety, łączy nas wspólna pasja do sportu, której jednakowy dla wszystkich medal jest najważniejszym symbolem. Pozostańcie #niezwyciężonymi!


BIEG NIEPODLEGŁOŚCI RUNPOLAND 2020
Edycja: Bieg Partyzantów

W 2020 roku uczestniczymy w jubileuszowym 5. Biegu Niepodległości RunPoland i uczcimy pamieć walczących o niepodległość Ojczyzny polskich Partyzantów.

Biegacze/żolnierze  😉 !

W tym roku niespodziewanie zostaliśmy zaatakowani, przez bliżej nierozpoznanego wroga, który szczególne spustoszenie sieje w dużych skupiskach ludzi. Tradycyjna, uroczysta defilada na alei Niepodległości w Poznaniu w dniu 11 listopada stała się dla nas niemożliwa. Jednak nie poddajemy się - walczymy!

W tym celu musimy się rozporoszyć na terenie całego kraju i przejść do działań partyzanckich. Sformujemy niewielkie grupy dywersyjne #BiegowychPartyzantów w Polsce i poza jej granicami, aby w dniach 11-22 listopada 2020 roku dokonać tradycyjnego 10 kilometrowego szturmu!

Musimy jednak pamiętać o działaniach taktycznych! Jeśli odział będzie liczył więcej niż jednego biegowego partyzanta, zalecamy 2,5 metrowy odstęp ("social distance"), aby przy ostrzale artylerii wroga nie ponieść znaczących strat. Wróg może również użyć gazów bojowych - zalecamy mieć przy sobie maseczki (dostępne w aptekach).

W tym roku celem naszej biegowej misji jest zdobycie medalu-MAPY, która ułatwi nam dalsze działania w przyszłości. Jak zauważyliście medal będzie uzupełniał się z trofeum w roku 2021 - jest podstawą/cokołem dla husarza kawalerii Rzeczypospolitej, tworząc razem komplet #Niezwyciężonych w bojach.

Aby zdobyć medal, należy zapisać się na bieg oraz jednokrotnie przebiec między 11 a 22 listopada 2020 roku dystans 10 km w dowolnie wybranym przez siebie miejscu (w Polsce lub poza jej granicami) i w łatwy dla każdego sposób udokumentować wynik - więcej szczegółów >>>

  • Podstawowe Informacje:

START ZAPISÓW: 14.10.2020, godz. 12:00.
Termin biegu: 11-22.11.2020 r.
Miejsce: Polska i cały świat.
Godz.: 11:11 (sugerowana).
Dystans: 10 km.
Lmit uczestników: 10 000.
Limit czasu: brak.

Klasyfikacja końcowa: wszyscy zostaną sklasyfikowani.

  • Osoby, które brały udział w styczniowej pre-rejestracji nabywając pakiety "Pierwsi na froncie" będą miały do wyboru 5 opcji:

1. Wziąć udział w biegu na nowych zasadach. Jeśli wystąpi różnica w wartości pakietu startowego, zwrócimy ją. Pamiętajcie, że Wy już jesteście na bieg zarejestrowani i w tym przypadku nie musicie nic więcej robić.
2. Możecie przenieść swój udział na rok 2021.
3. Możecie przepisać pakiet na inną osobę.
4. Przekazać wpłacone środki na cele statutowe Fundacji na Rzecz Biegu Niepodległości "RunPoland".
5. Wystąpić o zwrot wpłaconej kwoty poprzez wysłanie maila na specjalnie dedykowana skrzynkę pocztową: PierwsiNaFroncie@runpoland.org

  • PZLA Mistrzostwa Polski kobiet w biegu na 10 km odbędą się w Poznaniu w niezmienionym terminie.

Pozdrawiamy!

REJESTRACJA>>>